Whatsapp arkadaşlarımızla aramızdaki görseller, yazışmalar ve videolar gibi özel bilgi alışverişleriyle yaşamımıza girdiğinden dolayı bu özel dosyaların başkaları tarafından görülmesini istemeyiz. Bundan dolayı bu mevzuda android telefonlarda WhatsApp için çözüm olan bir uygulama göze çarpıyor. Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kullanıcısı olan ve 2014 Şubat ayında Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan bu uygulama bir hayli rağbet gördü ve görmeye de devam ediyor. Uygulamaya şifre koymak isteyen kullanıcılar için bilgi vereceğiz.

Whatsapp-Uygulamasina-Sifre-Nasil-Koyulur

Whatsapp-Uygulamasina-Sifre-Nasil-Koyulur

Whatsapp’a Şifre Parola Koyma

Smart AppLock adında olan bu uygulamada telefona ve uygulamalar parola, desen benzer biçimde seçeneklerle şifre koyabilirsiniz. Google play market üzerinden uygulamayı telefonunuza indirip kurun. Yükledikten sonrasında uygulamayı açtığınızda sizden şifre ister bu şifre başta standart olarak 7777’dir. Bu adımdan sonrasında uygulama içinde Ayarlar > Şifre ve Desen seçeğine dokunarak istediğiniz şifre stilini seçip arzu ettiğiniz şifreyi koyabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasına şifre koymak için ise Uygulamalar seçeneğinde yer edinen + bölümünü seçerek WhatsApp uygulamasını seçip şifresini belirleyebilirsiniz.