Meta ve Keyword ayarları ile sitenizi özelleştirin ve Google uyumlu hale getirin. Google üzerinde rekabet ettiğiniz kelimelerde diğerlerinden farklı olarak özgün içeriğinizin olup olmadığına bakıldıktan sonra bu içeriğin Meta – Keyword kısımları incelenir. Meta ve Keyword açıklaması farklı ve Seo uyumlu olması durumunda siteniz arama motorunda avantajlı hale gelir.

WordPress ve daha bir çok farklı scriptler için sitelere içerik ekleme sayfasında Title: Meta: Keyword: olarak sizden bilgiler istenmektedir. Title olarak konu içeriğine en uygun başlığı seçmelisiniz, başlık çok uzun olmayacak şekilde girilmelidir. Title girildikten sonra Meta yani açıklama kısmı en önemli tarafıdır. Bir başlık belirleyelim,  Web Site Meta Tag  Ayarları adlı bir makalemiz olsun. Meta’yı kendinize ait cümleler ile açıklamaya özen gösterin. Şimdi gelelim keyword ayarlarına, Keyword yani anahtar kelimeler 5-10 adeti geçmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Çok fazla etiket girilmesi sitenin Google botları tarafından spam algılanmasına neden olabilir.

meta-tag-keywords-ayarlari-nasil-yapilir

Keyword kelimeleri Meta kısmı ile uyuşacak şekilde ayarlanmalıdır.

Title:  ( Başlık ) Web Sitesi Meta Tag Ayarları
Meta: ( Açıklama ) Meta ve Keyword ayarlarınızı seo‘ya uygun hale getirin. Bu yazı Meta ve Keyword ayarları nasıl yapılır nasıl olmalıdır? bilgileri içermektedir. İlginç Bilgiler (site isminiz) meta ve keyword sayfasındasınız. Gibi bir açıklama yapabilirsiniz.
Keyword: ( Etiket ) Keyword ayarları, Meta tag ayarları nasıl olmalı, Meta Ayarları, WordPress Meta Tag Ayarları.

Bu şekilde site meta tag ayarlarınızı yaparak arama motoru botlarına siteniz hakkında bilgi ve iyi bir izlenim vermiş olursunuz.