Sivilce İzlerine Doğal Çözüm Önerileri

Günümüzde sivilce pek çok insanın sorunu haline dönüşmüştür. Özellikle ergenlik döneminden itibaren başlayan sivilceler daha sonra geçmemesi halinde bazı insanların cildinde iz bırakmaktadır. Sivilce izlerinin oluşmasına da etken olan, oluşan sivilcelerin patlatılmasıdır. Beyaz bir cilde sahip olan insanlarda da oluşan izlerin daha çok göze çarptığı görünmektedir. Özellikle yağlı ciltlerde daha çok oluşan sivilceleri önemsenmesi gerekmektedir. Çünkü bu sivilceler cilt kanseri olmanıza bile neden olabilir. Bunun için sivilce deyip geçmeden sizde doğal yollar ile sivilce ve sivilce izlerinin oluşumunu engelleyebilirsiniz. Sizlere evinizde rahatlıkla cildinize uygulayabileceğiniz sivilcelere kesin çözüm olan birkaç maske önerisi sunuyoruz.

Sivilce-İzlerine-Dogal-Cozum-Onerileri

Sivilce-İzlerine-Dogal-Cozum-Onerileri

Bal Maskesi: Bal maskesi adından anlaşılacağı gibi bal ile yapılan bir maskedir. Cildinizin kaybetmiş olduğu sıvı ve vitamini bal yardımı ile geri kazanabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken cildinize balı sürerek 10-15 dakika kadar bekleyerek daha sonra ılık su ile yıkamanızdır. Bal maskesini uyguladığınızda sizde cildinizdeki farkı hissedeceksiniz.

Elma Sirkesi Maskesi: Cildin arındırılmasında, lekelerin giderilmesi ve doldurulmasında elma sirkesi büyük bir fayda sağlamaktadır. Sizde yatmadan önce bir pamuk yardımı ile cildiniz elma sirkesini sürebilirsiniz. Böylelikle faydasını ilerleyen zamanlarda devam edilmesi ile görebilirsiniz.

Toz Şeker Maskesi:  Cildinizde renk eşitliğinin sağlanması ve peleng görevini üstlenmesinde toz şeker oldukça faydalıdır. Sizde akşamları nemli bir toz şekeri cildinizde 10 dakika bekletmeniz halinde cildinizin daha temiz ve gergin olduğunu anlayacaksınız. Temiz bir ciltte de sivilce oluşumu minimuma düşecektir. Böylelikle sizde sivilcelerinizin önüne geçerek cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Sivilcelere Buz Uygulaması: Sivilcelerin cildinizde kabarıklık ve kızarıklık bırakması halinde sizlerde bir buz kütlesinden yardım alabilirsiniz. Kızarık ve kabarık olan bölgelere buz uygulaması yaparak giderilmesini sağlayabilirsiniz.