İnternet ortamında gerçekleştirmek istediğiniz bir hayaliniz mi var? Siteniz üzerinden makalelerinizi insanlarla paylaşmak, ürün tanıtmak, ürün satmak vb. istekleriniz mi var? Tüm bunları yapabilmek için güzel ve çekici bir internet sitesi kurmaya karar verdiğinizi düşünelim. Bu durumda muhtemelen kuracağınız bu websitesi için bir isme gereksinim duyacaksınız. Siteniz için bir isim belirlediğinizde insanlar sizi bu isim üzerinden ulaşacaklardır. İşte bu site isimlerine internet dünyasında “domain (alan adı)” ismi veriliyor. Domain ya da alan adı bir internet sitesinin internet ortamındaki “adresi” durumundadır. Ziyaretçilerinizin sitenizi ziyaret edebilmeleri için sitenizin içeriğini yansıtan özgün, güzel ve çekici bir isim bulmanız gerekir. Alan adı alabilmek için internette bir web hosting firmasından size özel bir isim almanız mümkündür. Domain satın almak için sizlere tavsiye edebileceğimiz en ideal ve güvenilir websitesi godaddy.com’dur.

godaddy-domain-ve-hosting-nasil-alinir

godaddy-domain-ve-hosting-nasil-alinir

Godaddy.com dünya çapında hizmet veren bir site olma özelliğine sahiptir. Dünyanın en büyük alan adı ve web hosting sağlayıcılarından birisidir. Yönetimi altında yaklaşık 60 milyon alan adı bulunmaktadır. godaddy.com müşterilerine gün içinde her saniye başına birden fazla alan adı sağlayarak bu alanda kırılması zor bir rekora imza atmaktadır. Hatta kendi ile yarışan bir sonraki sekiz web hosting sağlayıcı şirketin toplamından bile daha büyük kapasiteye sahip bir hizmet servisidir. godaddy’nin müşteri sayısı ise 11 milyon rakamına yaklaşmaktadır ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Ayrıca, godaddy 40 milyondan fazla ürün teklifiyle dalında lider konumdadır ve bunun yanında dünyanın en büyük SSL sertifikası (bir nevi güvenlik için) sağlayıcısıdır. Bünyesinde 3600’den fazla personel ve 600’e yakın kurum içi geliştirici personel yer almaktadır. 7 gün 24 saat halkla ilişkiler biriminin olması da müşteriler için büyük bir avantajdır. Her an oluşabilecek sorunlarınız için mümkün olan en kısa sürede destek sunmaktadırlar.

Müşterilerine düşük fiyatlara kaliteli ürün teslim etmek ve birinci sınıf hizmet sağlamak godaddy’nin misyonlarından biridir. Web hosting’den site kurmaya, yazılım satışından pazarlamaya kadar geniş bir yelpazeye sahip bir websitesidir. Eğer siz de uygun bir fiyata alan adı veya hosting hizmeti almak istiyorsanız buraya tıklayarak (godaddy.com) siteyi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: http://www.bilgi724.com/