Gizli Numara Nedir ?

Telefonlarınızda zaman zaman gizli numaradan çağrılar gelebilir. Gizli numaradan gelen çağrılarda gizli numara sahibinin telefon numarası ve ad soyad gibi bilgileri gözükmemektedir. Telefon ayarlarından telefonunuzu gizli numara aktif haline getirerek karşıdaki kişinin sizin telefon numaranız gibi sizin açınızdan önemli bilgilere ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Zaman zaman arkadaşlarınızdan veya ailenizden çeşitli şakalar amacıyla gizli numaradan gelen çağrılar alabilirsiniz. Bu çağrıların arkadaşlarınızdan veya ailenizden gelmesi hakkında sorunlar olmayabilir ancak tanımadığınız kişiler tarafından gizli numaradan yapılan çağrılar sizi rahatsız edebilirler.

Bu yazımızda sizlere tanımadığınız kişilerden veya sizi rahatsız eden kişiler için gizli numaradan gelen aramalar turkcell, vodafone  ve avea için engellemeyi göstereceğiz. Umarım bu engelleme ile size rahatsızlık veren kişilerin önüne geçmiş olursunuz.

gizli-numaradan-gelen-cagrilari-aramalari-engelleme

gizli-numaradan-gelen-cagrilari-aramalari-engelleme

VODAFONE

Vodafone operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için : GIZLI AC yazıp 7046‘ya gönderebilirsiniz.

Vodafone operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046‘ya gönderebilirsiniz.

TURKCELL

Turkcell operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için : Arama bölümünde *253# kodunu tuşlayıp servisten yararlanabilirsiniz.

Turkcell operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için : Arama bölümünde *253# kodunu tuşlayıp servisten yararlanabilirsiniz.

AVEA

Avea operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için : Arama bölümünde *253# kodunu tuşlayıp servisten yararlanabilirsiniz.

Avea operatörlerinde gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için : Arama bölümünde *253# kodunu tuşlayıp servisten yararlanabilirsiniz.