DEPRESYON BELİRTİLERİ NELERDİR

Hepimiz zaman zaman düşünmüşsünüzdür acaba bende depresyonda mıyım diye değil mi? Depresyon belirtileri nelerdir, depresyon nedir? sizce. Bence depresyon, en kısa tanımıyla tepkilerin değişmesidir. Eskiden seni çok mutlu eden bir şeyin artık etmemesidir ve ya eskisi kadar etkilememesidir.

İnsanlar depresyona girdiklerinde çoğunlukla bunu fark etmezler. Galiba bu durum artık mutlu olmayı unuttuğumuzdan kaynaklanıyor. Çünkü mutlu olmak hayatta aradıklarımızın en sonunda geliyor. Öncelikler farklı; çünkü önce para kazanmalıyız, sonra bir şeylere sahip olmalıyız, sonra çevremize uyum sağlamalıyız, sonra çevremizin onayını almalıyız diye davam eder gider.

Depresyon-Nedir-Belirtileri-Nelerdir-Depresyonda-Miyim

Depresyon-Nedir-Belirtileri-Nelerdir-Depresyonda-Miyim

Peki, iyi güzel de ben ne zaman mutlu olacağım diye sormayız kendimize ya da ne zaman farkına varacağım mutlu olmadığımın demeyiz. Asla hayır diyemememiz mesela hep onları kırmayalım der dururuz. Başkaları için yaşarız kısacası. Kendimizi bir türlü düşünmeyiz, sevmeyiz çünkü depresyon belirtileri nelerdir diye soranlara verilecek cevap çok net el âlem ne derciler şimdi bana kimse demesin ben bunları yapmıyorum, ya da yapmadım. Hepimiz hayatımızın belli dönemlerinde başkaları için yaşamışızdır.

Bence insanları depresyona sokan daha çok neden vardır. Aklımıza gelmeyen ve ya farkında bile olmadığımız, dedim ya işte depresyondayız belki farkında bile değiliz, daha belirtilerinin bile farkında değiliz ki, depresyonda mıyız fark edelim. Sağlık için bu önemli konuyu ihmal etmeyin, ileride çok önemli sorunlara yol açabilir.