Genellikle webmaster arkadaşların kafasına takılan bir soru olan bir adsense hesabı başka sitelerde kullanılırmı sıkça sorulmakta. Bu yazıda bu konuya değineceğiz, elinizde bir adsense hesabı var ve bunu başka sitelerinizde de kullanmak istiyorsunuz bu mümkünmü acaba herhangi bir sorun yaşarmıyım diye soranlara cevabım evet kullanabilirsiniz. Buradaki püf noktası sadece bir gmail hesabıyla adsense alarak bunu farklı sitelerinizide ekleyerek kullanabiliyorsunuz ama aynı hesapla başka bir adsense hesabı alamassınız.

Adsense-Hesabi-Baska-Sitelerde-Kullanilirmi

Adsense-Hesabi-Baska-Sitelerde-Kullanilirmi

Blogger sitesi, normal websitesi veya Youtube aracılığı ile adsense hesabı almış olsanız dahi reklam kodlarınızı kurallara uyan siteleriniz olduğu sürece 500 adet ekleme imkanınız var. Youtube kanalından adsense hesabı aldıysanız ve bir websitesinde kullanmak istiyorsunuz buna izin var fakat önce adsense kurallarına uygun olan sitenizi Youtube’a tanıtarak onay almanız gerekir. Eğer onay alırsanız artık tüm kodlarınızı başka siteleriniz varsa kullanabilirsiniz, sitenin kurar ihlali yapmadığına dikkat edin yoksa hesabınız banlanabilir.

Bir-Adsense-Hesabi-Birden-Fazla-Site-İcin-Kullanilirmi

Bir-Adsense-Hesabi-Birden-Fazla-Site-İcin-Kullanilirmi

Resimde gördüğünüz gibi bu alandan sitenizi ekleyerek sahiplenme yapabilirsiniz, aksi takdirde ödemeniz yapılmayabilir. Bu alana girmek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan dişli çark kısmından ayarlar>sol menüden site yönetimi kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz.