Avusturya’da Üniversite Eğitimi almak için çok fazla sebebiniz var. Avusturya’da Lisans eğitimi alırken İngilizce olarak eğitim alıyor olmanız dil eğitimi açısından oldukça önemli. Avusturya’da gelir yüksek ve yaşam standartları oldukça iyi durumda. Peki bu öğrencilere yansır mı? Elbetteki Avusturya’da Üniversite Eğitimi alacak olan öğrenciler açısından da bu oldukça önemlidir.

Avusturya-da-Universite-Egitimi

Avusturya-da-Universite-Egitimi

Avusturya’da üniversitelerde Almanca dil eğitimi de alabilirsiniz. İngilizce’nin yanında bir de Almanca’yı öğrenmeniz kariyeriniz açısından oldukça önemli bir aşama olacaktır.

Avusturya üniversitelerini tercih ettiğiniz takdirde dünya standartlarında geçerli bir diplomanız ve iyi derecede İngilizceniz ve size bağlı olarak da Almanca bilginiz olacak.

Avusturya’da okumaya karar veren öğrenciler için 2 farklı başvuru seçeneği bulunmakta. Kış dönemi ve Yaz dönemi başvuruları olarak ikiye ayrılan başvurular kış dönemi için 1 Şubat, yaz dönemi için 1 Eylül başlangıç tarihli olarak belirtiliyor.
Başvuru sürecini başarıyla tamamladıktan sonra Avusturya’da Üniversite öğrencisi olmaya hak kazanıyorsunuz ve iyi bir sosyal yaşam, ekonomik bir öğrenci hayatı sizleri bekliyor.

Sadece sıfırdan üniversite için değil buradaki mevcut Lisans programlarınız ile yatay geçiş ile de Avusturya’da Üniversite Eğitimine devam edebilirsiniz.

Şehir içi ulaşımları oldukça hızlı ve teknolojik olarak son seviyededir.