İngilizce Dil Eğitimi için Türkiye’den özellikle üniversitede lisans öğrencileri olanlar ve yüksek lisans yapmak üzere hazırlananlar Amerika’da ingilizce dil eğitimi almayı tercih ediyorlar. Amerika’da Dil Eğitimi sadece Türkiye’den değil birçok ülkeden İngilizce öğrenmek isteyenler için tercih edilmekte.

Amerika’da Dil Eğitimi; İngiltere’ye göre daha ucuz yaşam koşulları olması sebebi ile tercih ediliyor. Amerika’da dil okulları oldukça yaygın. 20 milyon civarında farklı milletten insanın Amerika’da olması kültürel zenginliği de ortaya net bir şekilde koyuyor. Konaklama olarak da çeşitli seçenekler bulunuyor ve her bütçeye uygun olarak konaklamak mümkün.

Amerika-da-Dil-Egitimi-almak

Amerika-da-Dil-Egitimi-almak

 

Amerika’da Dil Eğitimi için Türkiye’den giden öğrenciler dil eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans için de devam edebiliyor. Dil okullarının yaygınlaşması dil eğitiminin seviyesini de yükseltmiş durumda.

Öğrenciler Amerika’da ekonomik olarak tek kişilik ya da 2 2 kişilik odalarda yarım pansiyon şeklinde kalabiliyorlar. Ayrıca aile yanında konaklama oldukça ekonomik oluyor. Büyükşehir’ de değilseniz dil okullarına da oldukça yakın yerlerde ikame edebiliyorsunuz.

Dil okullarının kampüs içindeki çalışma olanakları da mevcuttur. Dışarıdaki işletmelerde öğrencilerin çalışma izinleri yok fakat kampüs içinde haftalık 20 saat olarak öğrencilere part time çalışma fırsatları sunuluyor. İngilizce dil eğitimi için Amerika’yı tercih edebilirsiniz.